Nordians

NORDIANS

American Football Team

Příští zápas

Rozhovor Jakub Ištok

Rozhovor Jakub Ištok

Tak rozhovor nám kvůli technickým komplikacím vylezl o něco později, než jsme měli v plánu. Ale zas to bude stát za to. Dnes je totiž na řadě Kuba Ištok. Člověk, kterého v davu jen tak nepřehlédnete. Za prvé, kvůli jeho dvoum metrům, ale také kvůli jeho lehké extravaganci. Někdy je možné, že ho tam uvidíte s koní hlavou, někdy zvolí třeba jinou masku. Rozhodně nikdy nezkazí žádnou srandu. Zároveň je to opravdu týmový a obětavý hráč. A je to další z těch lidí, u kterých když tým potřebuje, Kuba neváhá a udělá. Tak směle do toho.

------ Ahoj Kubo, dnes jsi na řadě s rozhovorem ty. Rovnou tě fanouškům trochu představíme.
Napadá tě třeba nějaký film, který by tě charakterizoval? Pokud to nebude něco šíleného, budu překvapenej

...Zdar, no film mě asi žádný nenapadá, nějaká postava co by mě charakterizovala vyloženě taky ne, ale mám dost v oblibě Jokera a celkově takový ty vysmátý šílený karikatury.

------ Kdybys měl fotbal charakterizovat jednou větou, jak by zněla?

...No, to je jednoduchý "Je to prdel :D". Občas to bývá dost náročný, ale převážně je to fakt zábava.

------ Co bys dělal, kdybys nehrál fotbal?

...Další jednoduchá odpověď. Nejspíš bych se věnoval svojí kariéře profesionálního povaleče a nekontrolovaně se vyžíral, zároveň mi ale tak napadá, že to v podstatě dělám do teď :D takže těžko říct, určitě bych trávil víc času hraním videoher, to stoprocentně.

------ Schválně jestli nám prozradiš i něco ze zákulisí týmu.

...No, asi nebudu zacházet uplně do detailů, ale s Lukášem Buřtem je to někdy ve sprše zkrátka těžký :D

------ Oblíbený spoluhráč?

...Tohle je docela záludný a určitě nebudu jmenovat, aby se někdo náhodou neurazil, taky nebudu říkat že mám všechny rád stejně, protože to není pravda, tím samozřejmě nechci říct, že bych někoho z týmu neměl rád, ale s pár lidmi jsem si prostě bližší než s ostatními, tak se s nimi vidím radši, než s jinými hráči z týmu, to je celé.

------ Nějaký člověk, který působí vyloženě jako bavič kabiny?

...Že bychom měli v týmu vyloženě nějakého šaška si nemyslím, většinou si každý dělá srandu z každého, což mi naprosto vyhovuje, protože si můžu dělat srandu z kohokoliv a každý to bere s nadhledem.

------ Někdo kdo to v týmu vyloženě hecuje?

...Vyloženě asi ne, na hřišti se snažíme povzbudit všichni navzájem, ale když jde do tuhého, tak co si vzpomínám vždycky měl nějakou motivační řeč Johny Mertl a snažil se nás postavit zpátky na nohy a protihráče na prdel.

------ Nějaký spoluhráč, co se furt mračí?

...To si asi nikoho takového nevybavím, určitě jsou mezi námi tací, kteří se moc nevyjadřují a nezapojují se do vtípků, ale že bysme měli mezi sebou nějakého morouse to se říct nedá.

------ Oblíbený tým a hráč z NFL?

...Tak jednoznačně Green Bay Packers a Atlanta Falcons. Oblíbený hráč, paradoxně je to hráč z New England Patriots, které vlastně uplně nesnáším, hráčem je Rob Gronkowski, 2 metry vysoký kolem 120 kg vážící hovado co běhá po hřišti a dává touchdowny, borec.

------ Jak dlouho už u týmu jsi a na jaké pozici hraješ? Co je na tvé pozici vyloženě náročné a naopak, co tě na ni nejvíc baví.

...Pokud si vzpomínám dobře něco málo přes 2 roky to bude. Pevně danou pozici nemám, ale převážně hraju obě lajny, jak v obraně tak v útoku. Oboje má své kouzlo, ale přece jenom víc mě baví obrana, protože tam máte mnohem větší šanci posadit protihráče na prdel a to je tak super pocit, že se tomu v tu chvíli nic nevyrovná. Celkově si myslím, že útočná lajna je náročnějsí než obrana, protože vždycky musíš přesně vědět, co se hraje za akci a dělat dobré bloky a hlavně se nenecaht porazit protihráčem.

------ Jsi myslím poslední hráč, který u Nordians zůstal z původní spolupráce, kdy se tým na jednu sezonu spojil s Mostem. S Nordians si zůstal i přes loňskou náročnou sezónu. Jak by jsi ji zhodnotil a myslíš, že jí tým překoná a zase se zvedne? Čím to vlastně, že se i přes komplikace a náročné dojíždění u týmu stále držíš.

...Poslední hráč z Mostu opravdu jsem a určitě toho nelituji. Loňská sezona, osobně bych ji nehodnotil až tak špatně, jasně nějaké problémy se objevili, poslední zápas jsme neodehráli, já jsem způsobil vážné zranění, což mě mrzí dodnes, ale i přes to všechno to byla zábava a já si ji maximálně užil, jak jsem říkal na začátku: "je to prdel" a já to takhle beru pořád. No a že se tady pořád držím, tak kam jinam bych chodil, když mi tady nic nechybí, parta super kamarádů, kopec srandy a Lukáš mi občas sáhne na zadek, co víc si přát :D

------ Máš ke dvěma metrům určitě, že jo? Váha asi nějakou tu desítku přes sto kilo taky půjde. Máš pocit, že je to náročnější, hrát s takovými proporcemi? Jaký si vůbec myslíš, že má postava vliv na fotbal, a je pro tento sport třeba nějaká postava ideální dle tvého názoru?

...No, konkrétní výšku neprozradím protože ani já ji neznám, ale kolem 2m to bude a vážím 123 kg, s touhle vahou spotřebuju docela dost kyslíku, proto mám kolikrát co dělat to všechno udýchat a taky kolikrát nejsem tak rychlý, jak bych chtěl, ale hratelný to každopádně je, člověk musí jen chtít. A ideální postava, ta se na každou pozici hodí určitě jiná, takže si myslím, že univerzální postava v tomhle sportě asi neexistuje.

------ Ještě ke všemu jsi furt jeden z mladších hráčů Nordians. Jak vidíš svoji kariéru do budoucna, popřípadě působení u fotbalu celkově, myslíš, že je to něco, čemu by ses věnoval i po hraní?

...Karierou bych to asi nenazval, ale určitě budu hrát, co to půjde a dokud mě to bude bavit, a jestli bych se tomu věnoval po ukončeném hraní na hřišti? Těžko říct, určitě něco znám, ale myslím si, že nejsem uplně schopný a trpělivý člověk na to, abych někoho něco učil a ukazoval. Ale co vím stoprocentně tak na NFL koukat nepřestanu.

------ Jak hodnotíš progres amerického fotbalu v ČR. Myslíš, že má na to být jedním z top sportu tady? Úroveň se na to rozhodně zvedá. Je třeba nějaký tým v ČR, který je to vyloženě sympatický a líbí se ti jak to tam vedou.

...Tohle je věc, kterou až tak nesleduji tak nemůžu posoudit, určitě by bylo super, kdyby se Americký fotbal posouval stále výš, ale současně nemůžu říct. Sympatický tým, no to je další paradox, dost v oblibě mám kluky z Tábor Foxes, i přes to že proti nim už 2 sezony hrajeme, nevím jak jim jde vedení klubu a věci okolo, ale kluci jsou super parta a vždycky si proti nim rád zahraju, nejvíc se mi na nich asi líbí, když se po zápase fotíme a řveme všichni to jejich "Bukkake!" :D

------ Nějaký vzkaz pro lidi, kteří se chtějí připojit k týmu?

...Asi jen to co píšu na facebook k náborovým příspěvkům vždycky, "Nebuďte líný prasata a přijďte" :D drtivá většina z nás nemá atletickou postavu ani fyzičku a přesto ten sport milujeme, ten pocit když se na hřišti ze všeho vybíjete a ještě se u toho zasmějete je prostě skvělej! Přijďte a uvidíte sami.

------ A na závěr, volné slovo pro tebe, můžeš si vylejt srdíčko.

...Jaj, no to je něco pro mě teda. Budu klasik a poděkuju všem za podporu, hlavně teda svojí mámě, rodině a přátelům, samozřejmě taky našim fanouškům a spoluhráčům, speciálně Lukášovi, protože si myslím, že bez něj bysme nebyli tam, kde jsme. Ale samozřejmě on sám by to taky nezvládl, takže je to práce celého týmu. Dík a čus.

#NordiansFamily #prestankecat #zacnimakat #pridejseknam

Diskuze

Poslední zápas

Teplice Nordians
Most Hunters
40:16
Podrobnosti

Tabulka

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.
nabor

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 4237
Posledních 30 dnů: 40 | Posledních 7 dnů: 14 | Poslední den: 3

© 2024 Nordians | Všechna práva vyhrazena | team@nordians.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne