Nordians

NORDIANS

American Football Team

Příští zápas

Rozhovor Jan Mertl

Rozhovor Jan Mertl

Velké sny -> Velké plány Série rozhovorů pokračuje. Dnes přichází na řadu dlouholetá opora, hráč, hrající trenér, a člen organizačního týmu Nordians, Honza "Johny" Mertl. ------ Jak dlouho už u týmu pusobíš. ... Je to už něco přes 6 let, zapojil jsem se v roce 2012 a i když byly těžký chvíle, s tímhle už prostě seknout nejde ------ Název filmu, který by tě nejlépe popsal. ... Ne, že by mě to kdo ví jak popisovalo, ale film We Are Marshall je mi hodně blízkej. Taky z prostředí amerického fotbalu a je to o těžkých chvílích, který je zkrátka zapotřebí překonat, abyste pro budoucí generace vytvořili něco skvělého. Rozhodně by se to dalo svým způsobem aplikovat i na náš tým, doporučuju zkouknout. ------ Jak bys charakterizoval fotbal jednou stručnou větou? ... Změň svůj život k lepšímu. ------ Co bys dělal, kdybys fotbal nehrál? ... To si nějak neumím představit. Pro mě je to sport, kterej z tlustýho stydlivýho kluka udělal chlapa. Kdybych nehrál, věnoval bych se mu na jiný úrovni. Nebo bych hrál jiný sport, ale nevěřím, že to by mě bralo tolik. ------ Jak to funguje u vás v kabině například před zápasem? ... No, třeba domácí zápasy se pojej taky s přípravou hřiště a zázemí pro fanoušky, což je několikahodinová záležitost. Takže tam ráno přijde pár ochrápanejch chlapů, začneme lajnovat hřiště, natahovat kabely, aparaturu atd atd. V kabině se rozhodně snažíme o uvolněnou atmosféru, děláme si navzájem ze sebe srandu, samozřejmě se probírají i sestavy, taktiky apod. Díky všem těm přípravám je to občas trochu chaotický a nějaký ten režim by to chtělo, ale tak nějak to funguje

Velké sny -> Velké plány

Série rozhovorů pokračuje. Dnes přichází na řadu dlouholetá opora, hráč, hrající trenér, a člen organizačního týmu Nordians, Honza "Johny" Mertl.

------ Jak dlouho už u týmu pusobíš.

... Je to už něco přes 6 let, zapojil jsem se v roce 2012 a i když byly těžký chvíle, s tímhle už prostě seknout nejde

------ Název filmu, který by tě nejlépe popsal.

... Ne, že by mě to kdo ví jak popisovalo, ale film We Are Marshall je mi hodně blízkej. Taky z prostředí amerického fotbalu a je to o těžkých chvílích, který je zkrátka zapotřebí překonat, abyste pro budoucí generace vytvořili něco skvělého. Rozhodně by se to dalo svým způsobem aplikovat i na náš tým, doporučuju zkouknout.

------ Jak bys charakterizoval fotbal jednou stručnou větou?

... Změň svůj život k lepšímu.

------ Co bys dělal, kdybys fotbal nehrál?

... To si nějak neumím představit. Pro mě je to sport, kterej z tlustýho stydlivýho kluka udělal chlapa. Kdybych nehrál, věnoval bych se mu na jiný úrovni. Nebo bych hrál jiný sport, ale nevěřím, že to by mě bralo tolik.

------ Jak to funguje u vás v kabině například před zápasem?

... No, třeba domácí zápasy se pojej taky s přípravou hřiště a zázemí pro fanoušky, což je několikahodinová záležitost. Takže tam ráno přijde pár ochrápanejch chlapů, začneme lajnovat hřiště, natahovat kabely, aparaturu atd atd. V kabině se rozhodně snažíme o uvolněnou atmosféru, děláme si navzájem ze sebe srandu, samozřejmě se probírají i sestavy, taktiky apod. Díky všem těm přípravám je to občas trochu chaotický a nějaký ten režim by to chtělo, ale tak nějak to funguje

------ Oblíbený spoluhráč?

... Vždycky ten, co v zápase předvede nejlepší výkon

------ Oblíbený tým nebo hráč z NFL?

... Nejoblíbenější tým jsou pro mě Green Bay Packers, mám jich ale víc, další třeba Redskins, Saints, Patriots, to jsou mi dost sympatický týmy. Těch hráčů je pak celá spousta, kolik je v NFL talentu, to je až neskutečný.

------ Jakou pozici hraješ, co je na ní nejtěžší a co tě naopak baví.

... Přecházim furt z jedné lajny do druhé, podle toho, kde tým potřebuje. Teď to vidím tak, že už budu hrát hlavně ofenzivní lajnu, takže ta část týmu, která po hřišti postupuje s míčem. Buď se snažím bránit QB, aby neobdržel moc ran a měl dost prostoru rozehrát, nebo vytvářím ten prostor pro běhovou hru. Rozhodně mě to baví, řekl bych, že v sobě mám toho protektivního ducha, kterej je k tomu zapotřebí. Ale nebudem si nic nalhávat, pro tělo je to sakra náročný, do tvrdého střetu s protihráčem jděte každou rozehrávku během zápasu.

------ Jak to vidíš s fotbalem, až přestaneš aktivně hrát. Popřípadě jaká je tvá vize pro teplický tým tou dobou.

... Budu dál působit v organizaci týmu, upřímně doufám, že budu i trénovat, ať už offense jako celek, lajnu, nebo cokoliv jinýho, co bude zapotřebí. 
Jak jsem řekl na začátku, my tady teď tvoříme něco i pro budoucí generace. Možná je to velká ambice, ale chci aby americký fotbal byl v Teplicích sport číslo dva. Nepočítám s tím, že bychom návštěvností někdy překonali FKčka. Jen chci, aby zápasy našeho týmu v tomhle městě a jeho okolí byla událost. Čím dřív, tím líp. Věřím, že máme dobře našlápnuto.

------ Takže se také aktivně zapojuješ i do organizace v týmu. Co máš na starosti a co to obnáší.

... Působím jako místopředseda týmu a zároveň, pokud se to tak dá říct, PR manažer. Mám na starosti sociální média, psaní článků. V radě to pak samozřejmě obnáší spoustu rozhodování a plánování. Na tý organizaci teď s Lukášem opravdu makáme, došlo nám, že jsme měli jistý rezervy a je třeba to doplnit. Člověk se občas musí dokopat a přemlouvat. Ale baví nás to a půjdem do toho naplno.

------ Jak bys zhodnotil dosavadní progres a loňskou, ne tak úspěšnou sezónu Nordians. A máš už teď nějaké předpoklady pro nadcházející sezónu?

... To je těžký. Jsou za náma 4 sezóny a čtyřikrát jsme hráli tu nejnižší divizi. Na druhou stranu, tým furt funguje, přes tu spoustu překážek, co jsme měli. A nebyl to vždycky jen průser. Kdyby nebyl takový problém udržet si hráče, věřím, že tým šlape jak hodinky. A ta úroveň, hlavně co se organizace týká, se pořád zvedá. To je nejdůležitější, mít správný základ. Pro nadcházející sezónu... Budu to prostě hecovat jako před každou, nic jinýho než titul nás nezajímá a po ničem jiným ani nepůjdem. Ať to bude znova ve čtvrtý nebo ve třetí divizi. Jsem soutěživej. Každej, kdo jde do tohodle sportu by měl být.

------ A co fotbal v Česku celkově? Sleduješ a popřípadě, jaký na to máš názor. Jak vysokou laťku si myslíš, že by mohl fotbal na našem území překonat.

... Snažím se držet si přehled. Je to důležité i pro chod týmu, inspirovat se jinde, když to tam dělají lépe. Čaaf, tedy asociace am. fotbalu, podle mě udělala neskutečnej kus práce a fotbal tady prosazuje hodně dobře. Má to občas svoje mouchy, co nemá. Ale fotbalu se tady daří a určitě jak díky angažovanosti týmů, tak díky práci asociace.
Kdybych měl ale něco vyzvednout v ČR, tak paradoxně tým, který českou ligu už nehraje, naopak se rozhodli naplno působit v Rakousku. Jsou to znojemští Knights, tam to prostě jede. Stojí za nima město, zápasy maj skvělou návštěvnost a atmosféru a herně se jim daří taky výborně.

------ Nějaký vzkaz pro lidi, kteří chtějí být aktivně při dění Nordians?

... Neváhejte nás oslovit kdykoliv na našich facebookových stránkách. Jsme rádi za jakoukoliv formu podpory. Ať už jste zájemci o to stát se hráčem. Nebo byste se chtěli zapojit k organizační stránce týmu, propagaci, sponzorství. A vzkaz od fanoušků taky vždycky potěší.

------ A teď volné slovo, pokud tě cokoliv napadá, mluv.

Asi jen pár poděkování, protože u fotbalu držím hlavně díky některým lidem. V první řadě spoluhráčům, bez kterých by to nebylo ono a já bych ani zdaleka neměl tolik kamarádů a skvělou druhou rodinu. Hlavně asi Lukášovi, kterej má s týmem občas víc trpělivosti, než by pro něj mohlo být zdravé a už tomu sakra hodně věnoval a obětoval.
A samozřejmě mojí mamce, určitě můj nejvěrnější fanoušek. Přišla snad na každý zápas, pokud jí do toho nepřišlo něco extrémně důležitého a vždycky fandila pomalu nejvíc ze všech. A přítelkyni, která má zas pochopení pro to, že je to časově náročný koníček a chce mě v tom podporovat. A všem ostatním, co na naše zápasy chodí a podporují díky. Snad už vám vyhrajeme ten pohár.

Diskuze

Poslední zápas

Teplice Nordians
Šumperk Dietos
17:10
Podrobnosti

Tabulka

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.
nabor

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 4441
Posledních 30 dnů: 85 | Posledních 7 dnů: 21 | Poslední den: 2

© 2024 Nordians | Všechna práva vyhrazena | team@nordians.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne