American Football Team

Příští zápas

Průběh zápasu proti Tábor Foxes

Souboj obran končí ve prospěch Nordians

Neděle 21.4. čas 14:00 se uskutečnil výkop mezi domácími Tábor Foxes a Nordians Teplice.

Tentokrát měli Nordians šťastnou ruku hned při losování a zvolili si tak, že chtějí startovat útokem. Začátek vypadal nadějně, když míč opět jako v prvním zápase teplických fotbalistů dostal do ruky Daniel Chyský a Nordians tak odstartovali runnovou hru. Na prvních pár pokusů se Nordians povedlo urvat yardy. Pak ovšem Táborská obrana ukázala, že do domácího zápasu nastoupili nejen připravenější, ale hlavně odhodlaní nenechat si opět udělit bodovou nadílku. První drive Nordians byl tak neúspěšný a na míč se přesunuli Foxes.

Offense domácího celku hned od začátku hru kombinovala. Střídali jak passové, tak běhové akce. Obrana Nordians ovšem nastoupila připravená v trochu jiném rozestavení, než v jejich úvodním zápase, tak aby se Foxes přizpůsobila. Zastavovali skvěle pohyb míče vzduchem i po zemi. V prvním poločase málokdy pouštěli Tábor k prvnímu downu, ke skórování se Foxes v prních dvou čtvrtinách pak nedostali vůbec.

Nordians se díky skvělé práci své obrany často dostávali na míč, na konci první čtvrtiny se při jedné příležitosti dostali do Redzone, což je vzdálenost do dvaceti yardů od koncové zóny Foxes. Je zapotřebí přiznat, že tam se fotbalisté Teplic dost často trápili. V průběhu zápasu takových příležitostí měli několik. Nicméně po vystřídání stran a nástupu k druhé čtvrtině si quarterback Lukáš Buřt uvědomil, že po zemi to proti Foxes bude nelehký souboj. Rozhodl se hodit patnácti yardový pass na Daniela Kozovýho a rookie reciever si tak připsal druhý zachycený touchdown ve dvou zápasech. Potvrzení bohužel bylo neúspěšné a Nordians si po první půli zápasu drželi jen těsný náskok 6:0.

Druhý poločas byl otevřen trochu netradičně. Vojta Krunt se připravil na výkop a pro Foxes ho pak uskutečnil nečekaně, na krátko do pravé strany. Ti míč nedokázali spacifikovat, od jednoho z jejich hráčů se odrazil, Nordians se ho povedlo zkrotit a mohli tak i druhou půli začít útokem. Po necelých čtyřech minutách se jim povedlo náskok zvýšit na 0:12. Lukáš Buřt se opět v Redzone rozhodl passovat. Tentokrát opačným směrem na Aleše Kozáka, který si připsal svůj první touchdown ze vzdálenosti 16 yardů. I tady bez potvrzení, čímž, jak se později ukázalo, si Nordians zápas značně ztížili.

Po čtyřech minutách poslední čtvrtiny totiž zaběhl 11 yardový run do koncové zóny Teplic Patrik Urban a Foxes naopak potvrdili úspěšně, takže snížili na rozdíl pouhých pěti bodů. Stručně řečeno, stačí jeden touchdown nehledě na potvrzení a výhra zůstane v Táboře.
Útok Nordians se hru snažel krájet, jak jen to šlo. Jiří Šlajchrt předvedl skvělou běhovou akci, do touchdownu mu chybělo 5 yardů, když ho složili. Ale i tentokrát bez bodového zakončení pro Teplice. Do konce hry nechali dvě a půl minuty pro fotbalisty Foxes, aby zápas mohli zvrátit ve svůj prospěch. Symbolicky musela zápas Nordians rozhodnout jejich obrana.

V americkém fotbale je 2:30 do konce spousta času na skórování. Obvzlášť, když se Foxes pokoušeli čas co nejvíc zastavovat passovými akcemi a vybíháním ze hřiště. Míč se jim povedlo dovést zhruba na polovinu hřiště. Secondary Teplic, tedy hráči, co brání hlavně passovou hru, si počínali velmi dobře a Nordians se dočkali své druhé výhry na venkovních hřištích 7:12.

11.5.2019 nás čeká první domácí zápas proti Budweis Hellboys. Podpora našich fanoušků bude v tomto důležitém zápase klíčová. Co zápas, to výhra, to je naše vize pro letošní sezónu a vy nám jí můžete pomoct uskutečnit.