Nordians

NORDIANS

American Football Team

Příští zápas

Rozhovor Daniel Ouda

Rozhovor Daniel Ouda

Věk je fakt jen číslo. A Dan je jasnej důkaz!

Jak jsme dnes již zmínili, pokračujeme v naší sérii rozhovorů. Tentokrát nám ho poskytl Daniel Ouda.

Dan je jednoduše dříč, na hřišti neskutečný zvíře, který když je zápas, tak je prostě tělem i duší na hřišti a na nic jinýho se nesoustředí. Když tým potřebuje, Dan nekecá a pomůže. Když spoluhráč potřebuje, Dan bez rozmýšlení pomůže. A co nám o sobě prozradil on sám?

------ Ahoj Dane, v naší sérii rozhovorů budem pokračovat s tebou. Hned na začátku odhalím fanouškům, že jsi nejstarší hráč týmu. Kolik ti je a jak dlouho už u týmu hraješ?

Ahoj. Je mi 40 let a u Nordians jsem od roku 2014.

------ Teď pár otázek, aby fanoušci věděli s kým mluví. Kdyby jsi se měl popsat názvem nějakého filmu, který by na tebe nejlépe seděl?

Dost mě motivoval film "Navěky silný", sice je to z prostředí rugby, ale co se týče obsahu filmu, tak ten mě hodně oslovil. Nebudu tady rozepisovat děj filmu, na to se musíte podivat sami.

------ Kdybys měl definovat fotbal jednou stručnou větou, jak by zněla.

Jak definovat americký fotbal? Pro mě je to tvrdá hra, která má neskutečně týmového ducha.

------ Kdybys nehrál fotbal, co bys dělal? Nějaký jiný koníček?

Kdybych nehrál americký fotbal, tak by to byl jiný sport. Možná kolo, běhání a samozřejmě posilka.

------ Máš oblíbený tým a oblíbeného hráče v NFL?

Oblíbené týmy mám dva. Jeden je vysokoškolský Alabama Crimson a druhý z NFL Seattle Seahawks. Ale oblíbeného hráče nemám, spíše se mi líbí na těchto týmech jejich hra.

------ Teď něco z kabiny, máš oblíbeného spoluhráče nebo naopak, je v týmu někdo s kým se nedá vycházet, a upřímně.

Oblíbeného hráče mám asi jako každy v týmu našeho Lukáše Buřta, který klub vede i za něj hraje. A naopak nevim, já si rozumim s každým spoluhráčem.

------ Herní pozice v týmu, co to obnáší a v čem je nejnáročnější. V čem tě naopak nejvíc baví.

Moje pozice je DT defensive tackle nebo DE defensive end. Mám za úkol buď držet hru středem, nebo se zbavit hráče, který stojí přede mnou a sundat nebo znemožnit předání míče Quarterbackem. Moje pozice mne baví, jelikož je to jak o síle, tak o technice. A vždy se těšim, že se mi povede aspoň sackovat QB.

------ Máš pocit, že tě věk nějak limituje, co se hraní týká? Jde vidět, že jsi v dobré kondici, hodně mladých kluků by mohlo závidět. Takže kromě tréninku asi funguje i nějaký jídelníček a posilka, co?

Co se týče mého věku, tak mě nijak neomezuje v tomto sportu, věk je jenom čislo. Samozřejmě, že chodim do posilovny a taky nějakou stravu držím. Bez toho by to ani nešlo.

------ Myslíš, že by ses k tomu na sobě takhle makat dokopal i bez fotbalu? Nebo to pro tebe byl ten hlavní hnací motor a motivace začít něco dělat.

Americký fotbal mi hodně změnil život, začal jsem víc sportovat a držet stravu v rámci možností.

------ Jak to vidíš s Nordians do budoucna. Poslední sezona nevyšla úplně podle představ. Věříš, že se z toho tým oklepe? Kam bys to ty sám s týmem chtěl dotáhnout a jak vidíš svoji budoucnost co se dalšího působení u Nordians týká.

Sezóna se letos moc nepovedla, z toho důvodu, že odešlo plno hráču a zbylo pouze tvrdý jádro týmu. Jedeme dál, byly nějaké nábory a přišli nový hráči, budeme se připravovat na další sezónu. Hlavně chci, aby se náš tým pořad vyvíjel a fotbal byl součástí města.

------ A fotbal v ČR celkově, sleduješ? Jaký máš názor na vývoj, co se týká popularity u fanoušků apod. Myslíš, že to může být jeden z top sledovaných sportů v Česku? Máš i tady nějaké oblíbené týmy, nebo nějaký, u kterého se ti líbí jak to vedou?

Fotbal v České Republice moc nesleduji, myslim jiné týmy. Podle mne se hodně upřednostňují týmy první a druhé ligy a na třetí nebo čtvrtou ligu si nikdo ani nevzpomene. Jsou dost v pozadí.

------ Nordians family, jenom slogan nebo realita?

Nordians jsou pro mě opravdu jako druhá rodina. S některými hráči se pravidelně scházíme mimo tréninky, máme společné aktivity, jezdíme na dovolené, koncerty apod. Rozhodně to není jen prázdný slogan, jsme rodina.

----- Teď máš ještě volné slovo, cokoliv by tě napadlo, chceš vzkázat, povídej.

Chtěl bych klasicky poděkovat všem lidem co nás podporují a můžou tak za to, že fotbal je tam, kde je. A věřím, že nám ho pomůžou posunout ještě dál.
A všem co to chtějí vyzkoušet. Neváhejte a přidejte se k nám!

Diskuze

Poslední zápas

Teplice Nordians
Most Hunters
40:16
Podrobnosti

Tabulka

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.
nabor

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 3868
Posledních 30 dnů: 100 | Posledních 7 dnů: 26 | Poslední den: 4

© 2023 Nordians | Všechna práva vyhrazena | team@nordians.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne