Nordians

NORDIANS

American Football Team

Příští zápas

Jak šel čas

Jak šel čas

Zítra sice vypustíme ještě jeden rozhovor, ale pro ty z vás, kteří se rozhodli zůstat v pohodlí domova nebo mají nějakou otravnou víkendovou směnu a rádi by si zkrátili čas, jsem se rozhodl dnes vydat jeden extra článek. Trochu nostalgicky jsem se vrhnul na sepsání historie našeho týmu, alespoň za dob mého působení. Což je bez krátké doby víceméně od jeho vzniku. Možná to bude psaní trochu delší, ale věřte mi, je to jen stručně shrnuté. Snad vás tedy zaujme. Pokud jste někdy přemýšleli i nad minulosti Nordians a kde se v Teplicích vůbec americký fotbal vzal, rozhodně by mohl.

K týmu jsem se přidal v roce 2012. V době, kdy jsem měl již dostudováno, nastoupil do prvního zaměstnání a hledal jsem nějakou zálibu nebo koníček. Vždycky jsem miloval sport a americký fotbal žeru už od dětství. Když jsem se dozvěděl, že si někde v Teplicích banda bláznů hází šiškou, dlouho jsem neváhal, sehnal si kontakt a volal:

"Dobrý den, slyšel jsem, že se v Teplicích hraje americký fotbal, můžu se nějak zapojit do tréninku?" V té době jsem samozřejmě netušil, že mluvím se stejně starým budoucím spoluhráčem Ondrou Pavlicou. "Dobrý den, jasně, trenujeme u Buzulky, tak doražte" odpověděl Ondra, který zněl upřímně překvapeně, že se vůbec někdo na tohle téma ozval.

Dodneška, když se potkáme, zavzpomínáme jak jsem dorazil se svými tenkrát 150 kily před plot u školy a musel ho přelézt, abych se dostal na hřiště a mohl trénovat. "Bál jsem se, že tě přes ten plot budu muset tahat", říkal Ondra. Ale nemusel, na trénink jsem se dostal sám a úspěšně.

Trvalo to možná měsíc a do fotbalu jsem byl tak zapálenej, že jsem byl odhodlaný si hned pořídit výstroj. Takže jsme si tenkrát já, Lukáš Buřt a Ondra každý za skoro 10 tisíc koupili výstroj a vybavení na fotbal. Bez toho, aniž bychom věděli, kdy nás čeká první liga, soutěž, zápas, cokoliv.

Zas tak dlouho to pak netrvalo, ty velké milníky v historii týmu přicházeli najednou nějak rychle. První, pokud se to tak dá nazvat, přátelák, ve kterém nás vyklepla juniorka pražských Mustangů. Jsem si poměrně jistý, že v týmu měli i holku 

Diskuze

Poslední zápas

Teplice Nordians
Most Hunters
40:16
Podrobnosti

Tabulka

Události

Žádné nadcházející události.
nabor

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 4237
Posledních 30 dnů: 40 | Posledních 7 dnů: 14 | Poslední den: 3

© 2024 Nordians | Všechna práva vyhrazena | team@nordians.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne